fot. pixabay.com

ZUS wypłaci kolejną transzę trzynastych emerytur

W piątek Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeleje kolejną transzę trzynastych emerytur.

Łącznie świadczenie otrzyma ponad 6,6 mln osób. Kwota przeznaczona na tzw. trzynastki to ponad 11 miliardów złotych. Wypłacanie świadczenia trwa od kwietnia. W tym roku to 1780,96 zł brutto. Nie trzeba składać żadnych wniosków.

Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne przysługuje osobom, które 31 marca br. mają prawo do wypłaty emerytury, w tym emerytury pomostowej, okresowej emerytury kapitałowej i emerytury częściowej; renty z tytułu niezdolności do pracy, w tym renty dla inwalidów wojennych i wojskowych oraz rent wypadkowych, renty szkoleniowej, renty socjalnej; renty rodzinnej, w tym renty rodzinnej po inwalidzie wojennym lub wojskowym oraz rent rodzinnych wypadkowych, rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, świadczenia pieniężnego przysługującego cywilnym niewidomym, ofiarom działań wojennych, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia i zasiłku przedemerytalnego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl