fot. twitter.com/cire_pl

NIK zweryfikuje fuzję Lotosu i Orlenu

PKN Orlen ponownie pod kontrolą. Najwyższa Izba Kontroli będzie weryfikować m.in. dokumentację związaną z fuzją Lotosu i Orlenu.

To nie pierwsze ataki na spółkę PKN Orlen i nie pierwsze kontrole.

„Wchodzimy do Orlenu. Jest to ciąg dalszy kontroli związanej z bezpieczeństwem paliwowym” – poinformował Marcin Marjański, p.o. rzecznika prasowego NIK.

Kontrolerzy mają skupić się na dokumentacji związanej z fuzją Lotosu i Orlenu. Mówią o zbyciu aktywów po niższej kwocie ich wartości niż szacowanej przez NIK. Przejęcie przez Orlen Grupy Lotos miało miejsce w sierpniu 2022 roku i doprowadziło do stworzenia multienergetycznego koncernu wzmacniającego konkurencyjność na międzynarodowym rynku. Wcześniej Orlen musiał spełnić antymonopolowe wymogi Komisji Europejskiej.

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała również, że w najbliższy poniedziałek odbędą się kontrole w Rafinerii Gdańskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl