Sejm: komisja przeciwna poprawkom Senatu do ustawy o trzynastych emeryturach i rentach

Prawo i Sprawiedliwość zapewnia o wypłacie trzynastek dla emerytów i rencistów. Świadczenia nie są zagrożone i jest na nie pokrycie finansowe. Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny negatywnie zaopiniowała we wtorek poprawki wniesione przez Senat do ustawy o trzynastych emeryturach.

Chodzi między innymi o wykreślenie zapisów wskazujących, że ,,trzynastki” będą wypłacane z Funduszu Solidarnościowego. Taka poprawka oznaczałaby, że ustawa nie miałaby źródła finansowania, co blokowałoby wypłatę świadczeń.

Szefowa sejmowej Komisja Polityki Społecznej i Rodziny poseł PiS Urszula Rusecka pytała dzisiaj na konferencji prasowej posłów KO, czy wezmą udział w sejmowym głosowaniu nad ustawą.

– Senackie poprawki PO miały tylko jeden cel – taki, by nie wypłacić tak oczekiwanego przez rencistów i emerytów dodatkowego świadczenia. PO doskonale zdawała sobie z tego sprawę. Przed nami głosowanie na sali plenarnej. Pytamy zatem, czy wzorem wczorajszej komisji posłowie Koalicji Obywatelskiej mają zamiar nie brać udziału w głosowaniu, czy wzorem tej wczorajszej komisji mają zamiar wywołać awanturę tylko po to, by przykryć niemerytoryczne poprawki? Z całą stanowczością chcemy podkreślić, że wszystkie świadczenia i zadania, które mają być realizowane z Funduszu Solidarnościowego, będą realizowane – podkreśliła Urszula Rusecka.

Polityk dodała, że osoby niepełnosprawne nie mają się czego obawiać, bo w budżecie zagwarantowano środki na przeznaczone dla nich świadczenia.

Głosowanie nad poprawkami Senatu do ustawy o trzynastkach dla emerytów i rencistów odbędzie się w Sejmie w czwartek.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl