fot. twitter.com/ZNP_ZG

ZNP złożył w Sejmie wniosek ws. wynagrodzeniu nauczycieli

ZNP złożył w Sejmie wniosek o rejestrację komitetu inicjatywy obywatelskiej dotyczący zmian w wynagrodzeniu nauczycieli. Chodzi o powiązanie wysokości zasadniczej pensji z wysokością przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział, że wierzy w to, że uda się zebrać pod projektem w tej sprawie co najmniej 100 tys. podpisów.

– Wierzymy, że przekonamy parlament, iż płaca nauczycieli powinna wynosić więcej – powiedział.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska podkreśliła, że resort zgadza się z tym, że obecny system wynagrodzenia nauczycieli wymaga zmian. Zwróciła jednak uwagę, że pod koniec stycznia ruszyły prace zespół ds. statusu zawodowego pracowników oświaty.

– Zadaniem tego zespołu jest przede wszystkim wypracowanie rozwiązań systemowych w dziedzinie edukacji czy też zdefiniowanie długofalowej strategii polityki oświatowej właśnie w zakresie praw i obowiązków pracowników oświaty. Dla nas kluczowa jest tu również kwestia finansowania oświaty, natomiast musi być ona wypracowana razem ze związkami zawodowymi i przedstawicielami samorządów. Kluczowe są też takie kwestie jak awans zawodowy, czas i warunki pracy nauczycieli – powiedziała rzecznik MEN.

Anna Ostrowska przypomniała też, że od 2018 roku podnoszone są wynagrodzenia nauczycieli. Resort chce też by za kilkanaście miesięcy powstał projekt ustawy dot. wynagrodzeń nauczycieli.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl