fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Min. Zdrowia: w Polsce nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa

W Polsce nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Resort zapewnia, że na bieżąco monitoruje pracę służb sanitarno-epidemiologicznych oraz medycznych w związku z zabezpieczeniem Polski i obywateli naszego kraju przed wirusem z Wuhan

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zaznaczył, że nie potwierdziły się dotychczasowe doniesienia o obecności wirusa w Polsce.

 – Wczorajsze doniesienia medialne o dwóch chorych osobach z Marek nie potwierdziły się, ponieważ dane są ujemne. W tej chwili mamy trzynaście osób hospitalizowanych w kraju plus trzydziestka, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu. Mamy wyniki trzeciego badania tych osób, które także jest z wynikiem ujemnym. Trzynaście osób jest również w tej chwili poddanych kwarantannie domowej, w tym dwóch obywateli narodowości chińskiej, a 1567 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Jest codzienny kontakt stacji sanitarno-epidemiologicznej z tymi obywatelami i sprawdzany jest ich stan zdrowia – poinformował wiceminister zdrowia.

O 16.00 posłowie z sejmowej Komisji Zdrowia wysłuchają informacji szefa resortu zdrowia na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz obywateli polskich objętych kwarantanną w Chinach.

Nowy koronawirus może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Do północy w Chinach kontynentalnych odnotowano łącznie 1113 zgonów spowodowanych wirusem, a 4740 spośród zakażonych wyzdrowiało i zostało wypisanych ze szpitali.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl