fot. PAP/Marcin Bielecki

Niemcy rozważają wprowadzenie nakazu testów u osób wracających do kraju

Wkrótce zapadnie decyzja o ewentualnym obowiązku przeprowadzania testów na koronawirusa u Niemców wracających z zagranicy. Rząd RFN chce opanować rozwój epidemii przed jesienią – powiedział w poniedziałek szef biura kanclerz Niemiec Angeli Merkel, Helge Braun.

„Sądzę, że znajdziemy rozwiązanie stosunkowo szybko” – oznajmił dziennikarzom Braun; podkreślił, że gabinet Merkel będzie o tym rozmawiał jeszcze w poniedziałek.

Jak dodał, wszystko wskazuje na to, że łatwiej jest zapanować nad pandemią latem niż jesienią lub zimą.

Helge Braun powiedział też, że rząd jest zaniepokojony wzrostem dobowej liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Wcześniej w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie podał, że w ciągu ostatniej doby w Niemczech potwierdzono 340 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nikt w tym okresie nie zmarł w RFN na Covid-19.

W sumie od wybuchu epidemii w Niemczech zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 205 609 osób, zmarło 9118 osób. Do poniedziałku wyzdrowiało ok. 190 400 osób.

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej infekcji wykryto dotychczas w Bawarii (ponad 50,5 tys.), Nadrenii Północnej-Westfalii (ponad 47,4 tys.) i Badenii-Wirtembergii (ponad 36,8 tys.), a najmniej w sąsiadującej z Polską Meklemburgii-Pomorzu Przednim (843 przypadki).

PAP

drukuj