PAP/EPA.

Angola, Erytrea i Uganda informują o pierwszych przypadkach koronawirusa

Angola, Erytrea i Uganda poinformowały w sobotę o pierwszych przypadkach koronawirusa a Mauritius o zgonie pierwszego zarażonego. Eksperci podkreślają, że wirus zaczyna rozprzestrzeniać się na Afrykę, mimo prób rządów krajów tego kontynentu zapobieżenia temu.

Testy na koronawirusa u dwóch mężczyzn, którzy powrócili do Angoli z Portugalii, w dniach 17-18 marca, wykazały wynik pozytywny – poinformowała minister zdrowia Angoli Silvia Lutucuta.

Erytrea również poinformowała o pierwszym przypadku koronawirusa. Zakażonym jest 39-letni obywatel tego kraju, który powrócił z Norwegii.

Minister zdrowia Ugandy Jane Ruth Aceng oświadczyła w programie telewizyjnym, ze pierwszy zarażony to 36-letni Ugandyjczyk, który powrócił do kraju z Dubaju w sobotę rano samolotem Ethiopian Airlines. Jego stan jest stabilny.

W Rwandzie potwierdzono 17 przypadków zachorowań. Władze zarządziły zakaz podróży między miastami i rejonami kraju na dwa tygodnie. Zamknięto bary i restauracje a pracownikom, zarówno państwowym jak i prywatnych firm, polecono pracę w domu. Rwanda i Uganda zamknęły swoje granice.

W piątek o pierwszym przypadku koronawirusa poinformowało Zimbabwe, a o drugim już w sobotę.

O pierwszym zgonie zarażonego poinformował w sobotę Mauritius, gdzie wykryto już 14 przypadków infekcji. Zmarła osoba, która przyleciała z Belgii przez Dubaj.

W Nigerii, państwie afrykańskim z największą liczbą ludności, liczba zarażonych wzrosła w sobotę do 22. Od poniedziałku maja być zamknięte dwa największe międzynarodowe lotniska w tym kraju – w Lagos i Abudży.

Najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem w Afryce subsaharyjskiej wykryto w RPA – 240. Coraz więcej osób nosi tam w miejscach publicznych maski i rękawiczki.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w całej Afryce liczba zakażonych wzrosła do ponad 1000. Lekarze wyrażają obawy, że Afryka nie poradzi sobie z większą falą epidemii ponieważ służba zdrowia w wielu państwach kontynentu jest dalece niewystarczająca.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl