PAP/EPA

Ponad 5 milionów zakażeń koronawirusem na całym świecie; wiele krajów stopniowo łagodzi restrykcje

Do tej pory odnotowano ponad 5 milionów zakażeń koronawirusem na całym świecie. Ponad 300 tys. osób zmarło. Cały świat szuka antidotum na Covid-19. Restrykcje wprowadzone w poszczególnych krajach są stopniowo łagodzone. USA przygotowuje się do otwarcia kościołów.

Walka z koronawirusem nie ustępuje.

– Od początku pandemii WHO pracowała dzień i noc, aby koordynować globalną reakcję na wszystkich poziomach organizacji, zapewniając doradztwo techniczne, katalizując solidarność polityczną, mobilizując zasoby, koordynując logistykę i wiele więcej – stwierdził dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Obok intensywnych działań mających na celu znalezienie szczepionki na Covid-19, poszczególne kraje świata podejmują kroki w kierunku odmrażania swoich gospodarek.

Do odchodzenia od obecnych restrykcji w celu ożywienia gospodarki zachęca amerykański prezydent Donald Trump. Przywódca USA wezwał także do wydania nowych wytycznych w celu przyspieszenia ponownego otwarcia kościołów.

– Myślę, że kościoły są szczególnie ważne z punktu widzenia psychiki naszego kraju. Według mnie, są one niezbędne. Otwarcie ich jest bardzo ważne i potrzebne. Ludzie chcą być w swoich kościołach. Dobrze jest siedzieć w domu i oglądać nabożeństwo na laptopie, ale to nie zastąpi nigdy bezpośredniej wizyty w kościele, pójścia do świątyni z rodziną, ze znajomymi. Myślę, że decyzja o otwarciu kościołów powinna zapaść jak najszybciej – podkreślił Donald Trump.

Data otwarcia kościołów jest już znana w Hiszpanii. Tamtejsze świątynie będą ponownie dostępne dla wiernych od 25 maja. Tego dnia otwarte zostaną także bary i restauracje; jednak klienci będą obsługiwani wyłącznie przy stolikach znajdujących się poza lokalami – w ogródkach i na tarasach.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl