fot. pixabay.com

Hiszpania: Sąd nakazał zaszczepienie seniorki przeciw COVID-19 wbrew decyzji jej córki

Sąd w Santiago de Compostela na północnym zachodzie Hiszpanii nakazał w środę lokalnym władzom medycznym zaszczepienie przeciw COVID-19 jednej z mieszkanek domu seniora. Sprzeciwiała się temu córka kobiety.

Relacjonujący proces dziennik „ABC” wskazał, że podopieczna jednego z domów spokojnej starości cierpi na zaawansowaną chorobę, która ogranicza jej funkcje poznawcze, a tym samym utrudnia samodzielne podejmowanie decyzji.

Prowadzący sprawę sędzia odrzucił argumentację córki kobiety, która w sobotę uniemożliwiła zaszczepienie swojej matki w domu opiekuńczym. Kobieta twierdziła, że szczepienie może mieć negatywny wpływ na samopoczucie matki. Deklarowała, że woli „poczekać, aby zobaczyć reakcję innych osób, które otrzymały szczepionkę”.

„Łatwiej jest zachorować na ciężką chorobę bez poddania się szczepieniu niż po jego przeprowadzeniu” – podsumował sędzia, który nakazał zaszczepienie seniorki.

30 grudnia regionalna prokuratura w Sewilli na południu kraju wydała komunikat, w którym przestrzegła rodziny niedołężnych seniorów odmawiające poddania tych osób szczepieniom. Zagrożono, że rodziny te mogą stracić opiekę nad seniorami w przypadku utrudniania ich zaszczepienia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl