fot. PAP/Leszek Szymański

Afera szczepionkowa w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Kolejni politycy Prawa i Sprawiedliwości domagają się dymisji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w związku z tzw. aferą szczepionkową. We wtorek prof. Zbigniew Gaciong oświadczył, że nie ustąpi z zajmowanego stanowiska.

O dymisję rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaapelował minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Mam nadzieję, że reakcja prof. Gacionga wpisze się w ten kurs, w ten kierunek odpowiedzialnego podejścia i wykazania się odwagą cywilną – powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Ma to związek z kontrolą NFZ na WUM. Ta ujawniła szokujące fakty. Aż 200 osób na 450 dawek zostało zaszczepionych poza kolejką. Wśród uprzywilejowanych są celebryci, aktorzy, a nawet były funkcjonariusz SB. Minister zdrowia zapowiedział, że Warszawski Uniwersytet Medyczny będzie musiał zapłacić za akcję szczepień poza kolejnością 350 tysięcy  złotych.

Profesor Zbigniew Gaciong nie zamierza jednak podporządkować się ministrowi i zostaje na stanowisku.

„Odmawiam spełnienia oczekiwań ministra zdrowia, który jako swój cel przyjął odsunięcie mnie ze stanowiska. (…) Wbrew słowom ministra Niedzielskiego, nigdy nie mijałem się z prawdą” – zaznaczył prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM

W oświadczeniu rektor oskarżył Adama Niedzielskiego o manipulację. Tymczasem to sam profesor Gaciong co chwilę mijał się z prawdą oddalając od siebie odpowiedzialność za nieprawidłowości. Już 2 stycznia kiedy wokół szczepień rozszalała się  burza poinformował dziennikarzy, że Warszawski Uniwersytet Medyczny nie prowadzi akcji szczepień.

,,Warszawski Uniwersytet Medyczny nie prowadzi akcji szczepień. Akcję tę prowadzi wybrana przez Narodowy Fundusz Zdrowia spółka Centrum Medyczne, której Warszawski Uniwersytet Medyczny jest właścicielem” – poinformował prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM.

Tymczasem dymisji rektora WUM domagają się kolejni politycy Prawa i Sprawiedliwości. Minister edukacji narodowej profesor Przemysław Czarnek wezwał profesora Gacionga do podjęcia męskiej decyzji, dodając, że to, co wyprawia jest po prostu żenujące.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl