PAP/EPA

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże, tylko na krańcach wschodnich małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, nad wschodnią Europą i na krańcach zachodnich kontynentu zaznaczy się wpływ wyżów. Nad resztą Europy dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska dostanie się w zasięg zatoki Niżu Islandzkiego. Z zachodu na wschód Polski przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Nad Polskę zacznie napływać cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże, tylko na krańcach wschodnich małe i umiarkowane. Na zachodzie i w centrum kraju okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na zachodzie lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadu podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 18 st. C, tylko nad samym morzem oraz regionach podgórskich około 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni, po południu na zachodzie skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W nocy we wschodniej części kraju pochmurno z opadami deszczu, na zachodzie większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia, miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w górach deszcz przechodzący stopniowo w śnieg. Prognozowana wysokość opadu miejscami około 15 mm, w rejonach podgórskich do 20 mm. Temperatura minimalna od 6 st. C do 9 st. C, na krańcach wschodnich do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, dość silny i silny, w Sudetach od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich, jedynie na krańcach wschodnich południowy.

PAP

drukuj