fot. PAP/Radek Pietruszka

Zmiany w Polska Press

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, odniósł się do sytuacji w Polska Press. Zaznaczył, że każdy ma prawo kreować zarząd spółki, którego jest właścicielem.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek udzielił wywiadu dla „Pulsu Biznesu”. Pytany był o zmiany personalne w Polska Press. Zaznaczył, że każdy ma prawo kreować zarząd spółki, której jest właścicielem. Odniósł się także do jej kondycji.

– Warto wiedzieć, że w tej spółce podwyżek nie było od 2008 r., baza lokalowa jest zaniedbana, a ponad 60 proc. treści do tytułów regionalnych było generowanych w Warszawie, a dziennikarze byli zwalniani. Tymczasem kondycja samej spółki jest dobra, Polska Press co roku generowała zyski, ma na kontach ponad 70 mln zł gotówki i stać ją na to, by zainwestować w poprawę warunków i jakości – powiedział Daniel Obajtek.

https://twitter.com/puls_biznesu/status/1388056933870022656

Zarząd spółki dostał zadanie, by przygotować plan jej rozwoju. Prezes paliwowego giganta odniósł się także do decyzji sądu w sprawie skargi Rzecznika Praw Obywatelskich.

– Jest decyzją bardzo kontrowersyjną i to nie jest moja prywatna opinia, tylko opinia renomowanych, międzynarodowych doradców prawnych, którzy dla nas pracują. Mogę (…) zacytować taką opinię, w której mówi się wprost, że „postanowienie sądu nie ma wpływu na skuteczność wykonywania udziałów w Polska Press i nie ogranicza prawa wykonywania udziałów w spółce” – wskazał prezes PKN Orlen.

Daniel Obajtek zaznaczył, że nie ma zamiaru robić żadnej rewolucji w Polska Press. Chce, by spółka szeroko docierała na poziomie regionalnym, bo – jak zaznaczył prezes Orlenu – właśnie to realnie wspiera nasz biznes detaliczny.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl