D. Obajtek o spółkach Skarbu Państwa Grupy Energa: do końca roku będzie ich o 1/3 mniej

Do września 2018 r. pozostaną 22 spółki Grupy Energa – zapowiedział jej prezes Daniel Obajtek. Obecnie spółek jest 48. Gość środowego programu „Rozmowy Niedokończone” w TV Trwam mówił o rozwoju nowoczesnej infrastruktury energetycznej w Polsce.

Prezes wskazał, że władze firmy prowadzą proces synergii spółek i już do końca roku będzie ich o 1/3 mniej. Dodał, że spółki muszą zwiększać kompetencje i zatrudniać dodatkowych pracowników, jednak nie jak za poprzednich władz tylko kadrę dyrektorską i kierowniczą.

Prezes Daniel Obajtek zaznaczył, że spółka inwestuje też w szkoły. To pomoże pozyskiwać kadrę w zawodach technicznych – tłumaczył.

– Nasza grupa posiada 48 spółek. Dopiero teraz staramy się robić efekt ich synergii. Do końca roku będzie ich o 1/3 mniej, a do września 2018 roku ma ich zostać 22. Cały czas się staramy, by wartość spółek rosła. Naszym obowiązkiem jest prowadzenie ich jak najlepiej – powiedział na antenie Telewizji Trwam Daniel Obajtek.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Podstawowa jej działalność obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd blisko trzem milionom klientów.

Sieć dystrybucyjna obejmuje zasięgiem około 24 proc. powierzchni kraju.

Zysk netto grupy Energa, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł w drugim kwartale br. 174 mln zł wobec 127 mln zł straty rok wcześniej.

RIRM

drukuj