PAP/Paweł Supernak

Zjednoczona Prawica przedstawiła kandydatów na prezydentów miast

Patryk Jaki, Małgorzata Wassermann, Jacek Żalek, Tomasz Latos, Kacper Płażyński, Sebastian Pieńkowski, Waldemar Buda wśród kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast – poinformował w czwartek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak wskazał, kandydatem ZP na prezydenta stolicy będzie Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Na prezydenta Białegostoku będzie kandydował Jacek Żalek, działacz Porozumienia. Kandydatem na prezydenta Bydgoszczy został działacz PiS Tomasz Latos. Z kolei o prezydenturę w Gdańsku zawalczy Kacper Płażyński z PiS, a w Gorzowie Wielkopolski, Sebastian Pieńkowski z PiS.

„Katowice, tutaj poprzemy Marcina Krupę, który nie jest działaczem PiS, jest ponadpartyjny, ale był popierany poprzednio i w dalszym ciągu będzie przez nas popierany” – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, w przypadku Kielc kandydatem ZP będzie Wojciech Lubawski.

„To także jest poparcie, też był poprzednio przez nas popierany i to poparcie utrzymujemy. Będziemy jego sukces traktowali jako własny” – mówił lider PiS.

Prezes Kaczyński poinformował też, że kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa została Małgorzata Wassermann. Z kolei w Lublinie kandydatem będzie Sylwester Tułajew, w Łodzi Waldemar Buda, w Olsztynie Michał Wypij, a w Opolu Violetta Porowska.

Jarosław Kaczyński podał też, że kandydatem na prezydenta Poznania będzie Tadeusz Zysk, a w Rzeszowie Wojciech Buczak.

PAP/RIRM

drukuj