Zjednoczona Prawica przedstawiła kandydatów na prezydentów miast

Patryk Jaki, Małgorzata Wassermann, Jacek Żalek, Tomasz Latos, Kacper Płażyński, Sebastian Pieńkowski, Waldemar Buda wśród kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast – poinformował w czwartek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak wskazał, kandydatem ZP na prezydenta stolicy będzie Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Na prezydenta Białegostoku będzie kandydował Jacek Żalek, działacz Porozumienia. Kandydatem na prezydenta Bydgoszczy został działacz PiS Tomasz Latos. Z kolei o prezydenturę w Gdańsku zawalczy Kacper Płażyński z PiS, a w Gorzowie Wielkopolski, Sebastian Pieńkowski z PiS.

„Katowice, tutaj poprzemy Marcina Krupę, który nie jest działaczem PiS, jest ponadpartyjny, ale był popierany poprzednio i w dalszym ciągu będzie przez nas popierany” – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, w przypadku Kielc kandydatem ZP będzie Wojciech Lubawski.

„To także jest poparcie, też był poprzednio przez nas popierany i to poparcie utrzymujemy. Będziemy jego sukces traktowali jako własny” – mówił lider PiS.

Prezes Kaczyński poinformował też, że kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa została Małgorzata Wassermann. Z kolei w Lublinie kandydatem będzie Sylwester Tułajew, w Łodzi Waldemar Buda, w Olsztynie Michał Wypij, a w Opolu Violetta Porowska.

Jarosław Kaczyński podał też, że kandydatem na prezydenta Poznania będzie Tadeusz Zysk, a w Rzeszowie Wojciech Buczak.

PAP/RIRM

drukuj