fot. Filip Frąckowiak

Zdewastowano wystawę poświęconą płk. Kuklińskiemu

Nieznani sprawcy zdewastowali wystawę poświęconą płk. Ryszardowi Kuklińskiemu, którą można oglądać na tyłach Ogrodu Saskiego w Warszawie.

Chuligani oblali niezmywalną farbą trzy tablice. Z niektórych stojaków wykręcono śruby. Szkody szacowane są na kilka tysięcy.

Filip Frąckowiak, organizator wystawy i dyrektor Izby Pamięci płk. Ryszarda Kuklińskiego, podkreśla, że było to działanie celowe.  

– Ewidentnie ktoś musiał być do tego przygotowany, dlatego, że trzeba mieć specjalne klucze do tego, żeby wykręcić śruby. Nie mam też wątpliwości, że to było zrobione specjalnie, akurat w tym terminie, przed Świętem Wojska Polskiego żeby w to święta ta wystawa nie mogła się dobrze prezentować. Warto zaznaczyć, że Święto Wojska Polskiego miało zamykać tę wystawę – powiedział Filip Frąckowiak.

Dyrektor Izby liczy, że uda się odtworzyć zniszczone plansze jeszcze przed Świętem Wojska Polskiego.

Wystawa „Pułkownik Kukliński  – Polska samotna misja” składa się z 19 plansz. Ekspozycja prezentuje życiorys płk. Ryszarda Kuklińskiego i jego misję powstrzymania wojennych planów Związku Radzieckiego, realizowaną wraz z USA w latach 1970 – 1981.

RIRM

drukuj