fot. um.warszawa.pl

Radny J. Cieślikowski: U nas, w Prawie i Sprawiedliwości, Polska jest w sercu. Kochamy Polskę jak patrioci i chcemy, żeby Polska się rozwijała

Prezydent Warszawy mocno przeciwstawia się jakiejkolwiek pomocy i nie chce tej pomocy. Nie ma współpracy. W sposób publiczny mówi, że rząd nie wspiera i nie pomaga. To jest nieprawda. Fakty są zupełnie inne. Rząd bardzo wspiera samorządy, również warszawski, ale nie ma współpracy. To jest smutne. (…) Na tym tracą mieszkańcy Warszawy w sposób bardzo znaczący – powiedział Jacek Cieślikowski, radny miasta stołecznego Warszawy, wiceprzewodniczący Komisji Etyki w Radzie Warszawy, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Rząd i samorząd to filary władzy publicznej. Warto zaznaczyć, że ich współpraca jest kluczowa dla dynamicznego i równomiernego rozwoju naszej Ojczyzny.

Gość Radia Maryja zauważył, że zarówno w czasie kryzysu, jak i codziennej współpracy, pomoc rządu jest przeogromna.

– Rząd wspiera samorządy w całej Polsce. Przekazuje ogromne środki na rozwój infrastruktury drogowej, kolejowej, ale tak naprawdę te środki i programy służą rozwojowi małych ojczyzn. Nasza Ojczyzna składa się z małych ojczyzn. Tak też jest w Warszawie – powiedział Jacek Cieślikowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Wiceprzewodniczący Komisji Etyki w Radzie Warszawy zaznaczył, że współpracy względem rządu ze strony warszawskiego samorządu, szczególnie od osoby prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego, nie ma

– Prezydent Warszawy mocno przeciwstawia się jakiejkolwiek pomocy i nie chce tej pomocy. Nie ma współpracy. W sposób publiczny mówi, że rząd nie wspiera i nie pomaga. To jest nieprawda. Fakty są zupełnie inne. Rząd bardzo wspiera samorządy, również warszawski, ale nie ma współpracy. To jest smutne. (…) Na tym tracą mieszkańcy Warszawy w sposób bardzo znaczący – zwrócił uwagę radny miasta stołecznego Warszawy.

Gość audycji „Aktualności dnia” wskazał, że rząd robi wszystko, żeby wspierać rozwój lokalnych społeczności i poszczególnych polskich gmin (zarówno miejskich, jak i wiejskich).

– Rząd miał trudną sytuację, biorąc pod uwagę pandemię COVID-19 i wszystko, co wydarzyło się z wojną. Niby była współpraca, ale ona była bardzo pozorna. Samorząd warszawski próbował przyjmować zupełnie inną narrację. Narrację taką, że to on zabezpiecza i przyjmuje uchodźców z Ukrainy, jednak było to przy ogromnym wsparciu rządu. (…) To przede wszystkim były duże programy i duże środki, które wzmacniały samorząd, ale również trafiały do osób, który przyjechały do nas, chronić się przed wojną – powiedział Jacek Cieślikowski.  

Gość Radia Maryja zaznaczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest jedynym rządem, który zajął się sprawami samorządów i wszystkich Polaków.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest rządem dla wszystkich Polaków i buduje silną Polskę. Przypomnę, że poprzednie rządy powodowały, że zwijało się armię, likwidowało się jednostki wojskowe. Od 2015 r. jest zupełnie inna sytuacja. Przede wszystkim rozwija się polską armię – podkreślił samorządowiec.

– Rozwój powinien dalej postępować. Nie powinno to być w żaden sposób zakłócone. Miejmy nadzieję, że wybory spowodują, że dalej Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło zmieniać kraj. Widzę również dobry moment dla modernizacji polskiej armii, przede wszystkim obrony tej armii. Mamy sytuację taką, jaką mamy za naszą wschodnią granicą, to jest okres szczególny i rząd Prawa i Sprawiedliwości przede wszystkim pokazał, że i z pandemią, i z innymi problemami, które były, radzi sobie znakomicie. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy tamci ludzie mieliby dojść do władzy, bo dla nich Polska jest tylko na ustach. Natomiast u nas, w Prawie i Sprawiedliwości, Polska jest w sercu. Kochamy Polskę jak patrioci i chcemy, żeby Polska się rozwijała – zaznaczył wiceprzewodniczący Komisji Etyki w Radzie Warszawy.  

Całą rozmowę z Jackiem Cieślikowskim z audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl