W Warszawie wylądował samolot do transportu VIP-ów

Do Warszawy przybył dziś pierwszy z zakupionych przez Ministerstwo Obrony Narodowej samolotów dla najważniejszych osób w państwie. To G550 amerykańskiej firmy Gulfstream. Na warszawskim Okęciu odbyła się ceremonia powitania i nadania mu imienia ks. Józefa Poniatowskiego.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w swoim wystąpieniu zaznaczył, że samolot do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie ma zapewniać bezpieczeństwo ludziom wybranym przez naród.

Można powiedzieć, że to jest pierwszy bezpieczny samolot przeznaczony dla tych, którzy pochodzą z wolnych wyborów, po to, aby państwem kierować w sposób bezpieczny. W tych dzisiejszych trudnych czasach nie ma rzeczy ważniejszej niż bezpieczeństwo. Czy rosyjskie samoloty gwarantowały bezpieczeństwo kierownictwu państwa polskiego? – mówił Antoni Macierewicz.

Wiceminister obrony Bartosz Kownacki przypomniał, że zakupu samolotów nie dokonywano przez ponad 25 lat.

Przez ponad 25 lat takiej normalności nie mieliśmy. Dzisiaj ją przywracamy. Chciałbym, żebyście Państwo wiedzieli, że to nie tylko samoloty, ale także przygotowanie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego poprzez odpowiednią kadrę pilotów, obsługi technicznej, infrastruktury; tego wszystkiego co będzie gwarantowało, że ten transport będzie naprawdę bezpieczny – mówił Bartosz Kownacki.

Resort obrony podpisał umowę w sumie na 5 samolotów najważniejszych osób w państwie. Trzy średniej wielkości Boeingi 737 oraz dwa małe G550.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl