P. Jaki: Warszawa słabo przygotowana na nowy rok szkolny

Warszawa została słabo przygotowana na nowy rok szkolny alarmuje Patryk Jaki. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy przedstawił swoje propozycje zmian w stołecznej oświacie. 

– Rozpoczynamy rok szkolny i z przykrością muszę poinformować, że po raz kolejny rządząca w Warszawie ekipa Rafała Trzaskowskiego i Hanny Gronkiewicz – Waltz zaserwowała nam słabo przygotowaną oświatę i edukację – mówił Patryk Jaki.

Pierwszego dnia dzieci w Wilanowie trzeba było przenieść do hotelu na Białołęce, do specjalnie wynajętych pomieszczeń. Brakować będzie także miejsc w świetlicach.

– Jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy to takie sytuacje się nie powtórzą. Rodzice będą pewni, że ich dzieci będą bezpieczne w placówkach oświatowych – deklarował kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Patryk Jaki zapowiedział także wprowadzenie specjalnego programu żywieniowego dla dzieci.

– Będziemy chcieli wprowadzić program, który będzie polegał na tym, że wszystkie posiłki w placówkach edukacyjnych będą konsultowane z dietetykiem tak, aby warszawskie rodziny miały przekonanie, że dzieci otrzymują w szkołach, w przedszkolach, w żłobkach, w placówkach oświatowych żywienie na odpowiednim poziomie – zapewniał wiceminister sprawiedliwości.

TV Trwam News/RIRM

drukuj