fot. PAP/Radek Pietruszka

Żołnierze kończą budowę mostu pontonowego na Wiśle

Dzisiaj po południu żołnierze mają ukończyć budowę mostu pontonowego na Wiśle w Warszawie. Po tym, kiedy to nastąpi, rozpocznie się budowa rurociągu, którym do oczyszczalni „Czajka” będą odprowadzane ścieki obecnie zrzucane do rzeki.

Rurociąg zostanie zamontowany na moście pontonowym za mostem Grota- Roweckiego. W pracach nad budową mostu pontonowego uczestniczy ponad 170 żołnierzy.

Wczoraj po południu z wojskowymi zaangażowanymi w prace spotkali się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Szef MON-u dziękował żołnierzom za ich służbę oraz informował o przebiegu prac.

– Rozpoczęli prace od rekonesansu w piątek. Pracowali przez cały weekend. Dzisiaj kończą ostatni etap związany ze zrzuceniem elementów mostu pontonowego na rzekę. To siedem elementów. Trzy z nich są już połączone. We wtorek, jak zapowiadaliśmy, most będzie gotowy. Później rozpoczną się prace, których celem jest zatrzymanie degradacji Wisły i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom na północ od Warszawy – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Budowa mostu pontonowego na Wiśle, a później rurociągu, to konsekwencja awarii kolektorów przesyłających ścieki z lewobrzeżnej części stolicy do oczyszczalni „Czajka”. Wskutek usterki zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. W poniedziałek docierały one do Torunia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl