B. Kempa: Warszawiacy sami wystawią rachunek HGW

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz sama powinna podać się do dymisji, ale niedługo są też wybory samorządowe i warszawiacy wystawią jej rachunek – powiedziała na antenie „Polskiego Radia” minister Beata Kempa odnosząc się do referendum ws. odwołania prezydent stolicy w związku z aferą reprywatyzacyjną.

Wczoraj były burmistrz Ursynowa Piotr Guział poinformował, że nie złoży do komisarza wyborczego podpisów o referendum ws. odwołania prezydent.

Pod wnioskiem zebrano ok. 140 tys. podpisów, co może okazać się za mało po ich weryfikacji – minimum podpisów wynosi 132 700.

Minister Beata Kempa, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, powiedziała, że komisja ds. reprywatyzacji będzie narzędziem, które skrupulatnie wyjaśni nieprawidłowości w tej sprawie.

To był proceder bardzo niesprawiedliwy w stosunku do wielu osób, które na tym ucierpiały, w sposób też osobisty, bo były osoby wyrzucane z mieszkań. To jest dedykowane szczególnie tym osobom. Tu musi być wykorzystana przede wszystkim daleko posunięta dzisiaj skuteczność. Niedługo będą wybory samorządowe i mam nadzieję, że społeczność Warszawy wystawi za to rachunek. Hanna Gronkiewicz-Waltz sama powinna się podać do dymisji. To jest oczywiste. Powinna to zrobić w momencie, kiedy ta afera wybuchła. Każdy kolejny dzień jej urzędowania, bez wyjaśnienia ze swojej strony bardzo dokładnie tej afery powoduje, że jej znaczenie bardzo słabnie. Mam taką nadzieję – wskazała Beata Kempa.

Piotr Guział chciał odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz uznając, że jest bezpośrednio zamieszana w aferę reprywatyzacyjną i nie jest w stanie wyjaśnić tej sprawy.

Tymczasem w resorcie sprawiedliwości przygotowano projekt ustawy, na mocy której powołana ma zostać komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji.

W ubiegłym tygodniu prace nad tym projektem rozpoczął Sejm.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl