fot. pixabay.com

Warszawa: Prawie 1,5 tys. miejsc w schroniskach i noclegowniach dla bezdomnych. Straż miejska cały czas sprawdza ich sytuację

Obecnie w warszawskich schroniskach i noclegowniach możemy przyjąć około 1,4 tys. osób – przekazała w poniedziałek w związku z trudną sytuacją pogodową wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Jak dodała, straż miejska obecnie nadzoruje 121 miejsc, w których przebywa blisko 300 osób.

W związku z pogodą stołeczny ratusz zapewnia, że schroniska i noclegownie są przygotowane na przyjęcie bezdomnych.

„Tydzień zaczął się bardzo trudnymi warunkami pogodowymi, które są szczególnie dotkliwe dla osób w kryzysie bezdomności. Warszawa wspiera nieustannie osoby bezdomne, podejmując różne działania. Niesiemy wsparcie m.in. w postaci pożywnego posiłku, ciepłej odzieży czy koców. Obecnie w warszawskich schroniskach i noclegowniach możemy przyjąć około 1,4 tys. osób” – poinformowała w mediach społecznościowych wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Sytuację bezdomnych sprawdza też cały czas straż miejska.

„Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Warszawie nieustannie są na posterunku. Obecnie nadzorują 121 miejsc, w których przebywa blisko 300 osób. W tak mroźnych dniach kontrole wykonywane są co kilka godzin, również w nocy, aby upewnić się czy nie trzeba udzielić im pomocy” – przekazała Aldona Machnowska-Góra.

Jak dodała, w razie potrzeby do osób w stanie zagrażającym ich życiu zostanie wezwana karetka. Jeśli osoba bezdomna nie potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej, o ile wyrazi chęć, może zostać przewieziona do noclegowni lub ogrzewalni.

Wiceprezydent zaapelowała również do mieszkańców stolicy, aby zwracali uwagę na takie osoby.

„W tym trudnym czasie apeluję również do mieszkańców. Zwracajmy uwagę na otaczających nas ludzi i nie bądźmy obojętni na ich potrzeby i trudną sytuację, w której się znajdują. Jeśli widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy – zareaguj” – napisała.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl