fot. pl.wikipedia.org

III Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia

W tym roku, 21 sierpnia, czciciele Bożego Miłosierdzia po raz trzeci pielgrzymują do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W ten sposób wierni dziękują za kolejną rocznicę konsekracji Bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II.

Hasło III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia to: „Droga Miłosierdzia – drogą nadziei”.

„Tegoroczna Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia będzie miała charakter dziękczynny za trzy wielkie wydarzenia, których jesteśmy uczestnikami. Pierwsze to trwający Rok Miłosierdzia, który jest pełnym miłości pochyleniem się Chrystusa nad nędzą każdego z nas. Kolejne dni łaski, której wciąż doświadczają wierni przechodząc przez łagiewnicką „Bramę Miłosierdzia” (…). Drugi motyw dziękczynienia to Światowe Dni Młodzieży. Trzeci – to prezentacja całej „Drogi Miłosierdzia”, której pierwszą część mieliśmy okazję przeżyć podczas czuwania przed tegoroczną Niedzielą Miłosierdzia” – zaznacza ks. dr Franciszek Ślusarczyk mianowany przez papieża Franciszka Misjonarz Miłosierdzia na okres Jubileuszu Miłosierdzia.

Uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 będzie przewodniczył metropolita krakowski,  ks. bp. Stanisław Dziwisz. Natomiast Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 poprowadzi ks. bp Jan Zając, biskup senior archidiecezji krakowskiej.

Dla uczestników pielgrzymki w auli św. Jana Pawła II będą wyświetlane filmy religijne, tj. o godz. 10.00 „Mary’s Land. Ziemia Maryi”, o godz. 16.30 „Czy naprawdę wierzysz”, a o godz. 19.00 – „Bóg w Krakowie”.

Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia odbywa się co roku w rocznicę konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II – w niedzielę 17 sierpnia 2002 roku, bądź w najbliższy pierwszy dzień tygodnia następujący po tym dniu.

pielgrzymka do Łagiewnik

Kliknij, aby powiększyć

miłosierdzie.pl/RIRM

 

drukuj