fot. TV Trwam News

Wystawa „Wilno – miasto Miłosierdzia” w Parlamencie Europejskim

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu otworzono wystawę pt. “Wilno – miasto Miłosierdzia”. Zorganizował ją europoseł Waldemar Tomaszewski.

Wilno to miasto bardzo mocno związane z Bożym Miłosierdziem. To w tym miejscu Pan Jezus podyktował św. siostrze Faustynie treść koronki do Bożego Miłosierdzia. To w Wilnie znajduje się też oryginał obrazu Jezusa Miłosiernego. Najważniejsze miejsca w Wilnie związane z kultem i obrazem Jezusa Miłosiernego, św. Faustyną Kowalską oraz ks. Michałem Sopoćką przedstawia specjalna wystawa “Wilno – miasto Miłosierdzia”, która z inicjatywy europosła Waldemara Tomaszewskiego została otworzona w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Waldemar Tomaszewski ma nadzieję, że wystawa przyczyni się do wzrostu kultu Bożego Miłosierdzia, gdyż kult ten nie jest jeszcze tak szeroko znany na świecie. Takie wystawy mają temu służyć – zaznacza europoseł.

To pierwsza w historii Parlamentu Europejskiego wystawa nawiązująca do cieszącego się ogromną popularnością kultu Bożego Miłosierdzia, który ustanowił św. Jan Paweł II. Nie da się ukryć, że to także nawiązanie do chrześcijańskich korzeni Europy.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

 

drukuj