fot. episkopat.pl

12 tysięcy publikacji zostanie zaprezentowanych w Warszawie na trwających 25. Targach Wydawców Katolickich

W warszawskich Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego ruszają dziś 25. Targi Wydawców Katolickich. Udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 170-ciu wystawców z całego świata. W ciągu 4 dni zostanie zaprezentowanych 12 tysięcy publikacji.

Organizatorzy przygotowali bogaty program, m.in.: prezentacje książek i spotkania z twórcami. W planie jest m.in.: pokaz I tomu „Dzieł literackich i teatralnych” Karola Wojtyły oraz debata wokół publikacji zapisów prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Jubileuszowe już targi to święto dobrej książki – powiedział prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, ks. Roman Szpakowski.

– W sposób szczególny cieszymy się z ilości przybywających, tych, którzy chcą się spotkać przede wszystkim z książką, dotknąć ją i poznać, ale także z autorami, ponieważ Targi Wydawców Katolickich to nie jest wydarzenie polegające tylko na handlu, ale to jest przede wszystkim czas w takiej dobrej i wyższej kulturze. Sporo jest więc spotkań okołotargowych, promocyjnych i autorskich. Mają miejsce również różne debaty, panele, na których poruszane są różnorakie problemy, które dotyczą nas wszystkich – powiedział ks. Roman Szpakowski.

W tym roku po raz 21. zostanie wręczona Nagroda Wydawców Katolickich Feniks. Wyróżnienie jest przyznawane w kilkunastu kategoriach. Do tegorocznej edycji zgłoszono 350 tytułów.

Nagrodzie Feniks towarzyszy Nagroda Małego Feniksa, którą honorowane są instytucje i osoby szczególnie zasłużone na polu promocji książki religijnej w mediach. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się w niedzielę w katedrze Polowej Wojska Polskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl