fot. https://archwwa.pl/

Warszawa: do końca sierpnia na Żoliborzu można oglądać wystawę poświęconą ks. kard. S. Wyszyńskiemu

Do końca sierpnia w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu można obejrzeć plenerową wystawę „Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny”. Wystawa na 11 tablicach prezentuje działalność bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego zogniskowaną wokół posługi dla Kościoła i Polski.

Wystawa została przygotowana przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego oraz Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

„Wystawa pokazuje człowieka, który miał swoje niezwykłe zobowiązania wobec człowieka i narodu. Trzeba pamiętać, że służba prymasa Stefana Wyszyńskiego przypadała na okres, w którym naród polski został zderzony z komunizmem, a więc ideologią i praktyką państwa totalitarnego, które było ateistyczne. Był to też okres przeprowadzenia narodu polskiego po grani między pierwszym a drugim tysiącleciem swojego istnienia. Jeśli udało się przenieść nas Prymasowi Tysiąclecia na drugą stronę i nie spadliśmy w przepaść, to wielka jego zasługa, bo dzięki niemu dziś możemy dalej mówić o sobie, że jesteśmy Polakami” – podkreślił prof. dr hab. Jan Żaryn w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

Wystawa na 11 tablicach prezentuje posługę bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego zogniskowaną wokół posługi dla Kościoła i Polski.

„Oprócz tekstów możemy zobaczyć reprodukcje wyjątkowych, historycznych fotografii” – napisali autorzy komunikatu.

Poinformowali, że można ją oglądać do końca sierpnia br. przy kościele świętego Stanisława Kostki na Żoliborzu.

Wystawa powstała z okazji beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i premierowo zaprezentowano ją w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej w przeddzień uroczystości beatyfikacyjnej, 11 września 2021 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl