fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Warszawa: Wyruszył 19. Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Z Warszawy po raz 19. wyruszył dziś Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Motocykliści przejadą szlakiem polskiego oręża, szlakiem zwycięstw i klęsk poprzez Kresy Rzeczpospolitej. Punktem kulminacyjnym Rajdu będzie Katyń.

W tym roku wyruszyły dwie trasy rajdu. Pierwsza nakierowana jest głównie na Polaków mieszkających na Kresach i poległych za ojczyznę. Druga ma na celu porządkowanie zapomnianych cmentarzy Polaków, w tym poległych i zamordowanych zesłańców.

Obie trasy skrzyżują się w Katyniu, gdzie 24 sierpnia sprawowana będzie polowa Msza św. i oddanie hołdu pomordowanym Polakom na terenie Memoriału.

Nasz rajd będzie spinał miejsca, gdzie nasi oficerowie, żołnierze, przedstawiciele administracji i wszyscy, których dotknęła zbrodnia katyńska, nie tylko polegli, czyli nie tylko staniemy nad dołami śmierci, ale też będziemy odwiedzać miejsca, gdzie te osoby były więzione. Będzie to Kozielsk, Miednoje czy Piatichatki. Są to bardzo ciekawe historycznie miejsca, przesiąknięte polską krwią – wskazuje Katarzyna Wróblewska, wiceprezes Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego.

19. Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński wyruszył po godz. 9.00 z pl. Piłsudskiego w Warszawie. Rajd zakończy się 1 września.

RIRM/TV Trwam News

drukuj