W ramach akcji „Ratusz Rafała” zaprezentowano Piotra Jaworskiego

Sztab kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego nie zwalnia tempa. Dziś warszawscy samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali kolejną postać w ramach akcji „Ratusz Rafała”. Chodzi o Piotra Jaworskiego.

Stołeczni samorządowcy PiS od niemal tygodnia prowadzą akcję, w ramach której prezentują osoby z otoczenia Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Określają je jako „podejrzane”.  Dziś przybliżyli sylwetkę byłego burmistrza dzielnicy Białołęka, Piotra Jaworskiego.

– Dzisiaj poruszamy osobę, którą, niestety, organy takie jak prokuratura czy CBA – na podstawie zawiadomienia członków PiS, ale też wątpliwości mieszkańców i urzędników – sprawdzają okoliczności wielu nieprawidłowości. Jest to b. burmistrz Piotr Jaworski, który stoi w zapleczu Rafała Trzaskowskiego. Wiele razy się z nim fotografował. Nie mamy wątpliwości, że jest jedną z kluczowych postaci, która ma wpływ na dzisiejsze działania kampanii wyborczej kandydata PO – mówi warszawski radny PiS, Jacek Ozdoba.

Oskarżenia o lobbing i korupcję – takie zarzuty padają wobec Piotra Jaworskiego.

Stworzył wokół siebie układ deweloperski – wskazuje radny dzielnicy Białołęka, Wiktor Klimiuk.

– Wyłania się układ dewelopersko-biznesowy, na którego czele stał Piotr Jaworski. Otaczał się on lobbystami deweloperów. Dwóch kluczowych radnych dzielnicy było również pracownikami deweloperów. Jego najbliżsi doradcy byli lobbystami deweloperów. Tajemnicą poliszynela było to, że lobbyści przychodzili do jego gabinetu i wychodzili z korzystnymi decyzjami. Być może najlepszym przykładem będzie to, że za nielegalną wycinkę wielu drzew jedyną karą było zasadzenie zastępcze, które kosztowało dewelopera kilka tysięcy zł. Za kadencji Piotra Jaworskiego Białołęka stała się przykładem tego, jak budować blokowiska w szczerym polu bez zabezpieczenia technicznego, socjalnego, a nawet z naruszeniem przepisów np. nielegalną wycinką drzew – zaznacza radny.

Wcześniej, w ramach akcji „Ratusz Rafała”, przybliżono sylwetkę m. in. byłego wiceprezydenta Warszawy, Jarosława Jóźwiaka. Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, czyli za nieco ponad 2 miesiące.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

 

 

drukuj