P. Jaki: Nigdy nie będę dzielił warszawiaków

Warszawa musi być miastem otwartym dla wszystkich. Nigdy nie będę dzielił Warszawiaków ze względu na miejsce urodzenia, czy pochodzenia – zapewnił dziś podczas konferencji kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Polityk odniósł się w ten sposób do zarzutów swojego kontrkandydata z Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. A chodzi o opublikowany wczoraj teledysk Patryka Jakiego przygotowany we współpracy z raperem HCR pt. „Stałem pod blokiem – Jestem Jaki jestem”.

PO za kompromitację uznała nagranie klipu we Wrocławiu, a nie w Warszawie. Rafał Trzaskowski znów podkreślił, że on sam zabiega głównie o poparcie warszawianek i warszawiaków.

Takie zarzuty – według Patryka Jakiego – są absurdalne i pokazują, kto cenzuruje przekaz. PO mówi o Warszawie dla wszystkich, a chce partyjnej stolicy dla siebie – ocenił kandydat Zjednoczonej Prawicy.

 – Warszawa musi być miejscem dla wszystkich. Nigdy nie będę dzielił warszawiaków na tych, którzy poza Warszawą i na tych, którzy są warszawiakami (…) „z krwi i kości”. Będziemy promować Warszawę otwartą dla wszystkich, bez względu na to, kto się gdzie urodził i, co bardzo ważne, kto się gdzie wychodził, jakie ma pochodzenie klasowe, czy jakkolwiek to nazwą politycy PO – powiedział Patryk Jaki.

Dziś o godz. 17.00 na warszawskiej Pradze odbędzie się otwarty koncert, premiera teledysku „Stałem pod blokiem – Jestem Jaki jestem”.

„Powiedzmy STOP tym, którzy mówili, że ludzie pochodzący z blokowisk mają się czego wstydzić… Nie mają!” – podkreślił Patryk Jaki.

RIRM

drukuj