Akcja Katolicka zaprasza do Zamku Królewskiego na Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”

W sobotę 9 listopada 2019 r. Akcja Katolicka w Polsce zaprasza do Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie odbędzie się Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. W koncercie wystąpi ponad 120 wykonawców z piętnastu polskich diecezji. Pieśni patriotyczne usłyszymy w wykonaniu chórów, zespołów i solistów w różnych grupach wiekowych.

Organizowany już po raz czwarty Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej to zwieńczenie tegorocznych edycji wielu przeglądów, konkursów, festiwali i koncertów pieśni patriotycznej realizowanych od lat przez Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej. Wydarzenia te wpisują się w kontynuację obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych na scenach wielu polskich miast zaprezentowały się setki wykonawców, a słuchały ich tysiące widzów. Po raz pierwszy w tym roku wystąpi laureat przeglądu zorganizowanego przez Instytut Polskiej Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii.

Tegoroczny Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej, podobnie jak w latach poprzednich, otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Patronat medialny sprawuje TV Trwam, Polskie Radio oraz KAI. Głównym Partnerem Koncertu jest PGNiG S.A., a całe wielkie przedsięwzięcie wspiera również Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wstęp na Koncert jest wolny. Z uwagi na ograniczone miejsca na Sali Koncertowej, obowiązuje pierwszeństwo otrzymanych zaproszeń. Po raz pierwszy będzie możliwość oglądania Koncertu on-line. Już niebawem na stronie www.ak.org.pl umieszczony zostanie link, który będzie odmierzał nam czas do Koncertu. Jego pierwsza część rozpocznie się o godz. 12.00.

Wykonawcy Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej

Wiktoria Majda, Diecezja Zielonogórsko – Gorzowska

Sonia Barbara Bilińska, Archidiecezja Poznańska

Remedium, Diecezja Tarnowska

Marta Sokołowska, IPAK Wielka Brytania

Aleksandra Krauze z Kwartetem z Kwidzyna, Archidiecezja Gdańska

Julia Piotrowska, Diecezja Koszalińsko – Kołobrzeska

Trio  „ANTYRAMA”, Diecezja Bielsko-Żywiecka

Izabela Dobrowolska, Archidiecezja Przemyska

ANGEL PIANO Człuchowski Chór Rodziców, Diecezja Pelplińska

Aleksandra Parszywka, Archidiecezja Krakowska

Chór Exactus, Archidiecezja Białostocka

Aleksandra Tworek, Diecezja Sandomierska

BRAVANTE – KARABANIO, Diecezja Radomska

Emilia Szcześniak, Diecezja Siedlecka

SCHOLA dziecięca z parafii św. Rocha w Jazgarzewie, Archidiecezja Warszawska

radiomaryja.pl

drukuj