fot. twitter.com/MON_GOV_PL

W Warszawie działa szpital modułowy dla chorych na COVID-19

W Warszawie uruchomiono modułowy szpital dla chorych na COVID-19. Placówka powstała na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego. Jesteśmy gotowi, żeby pomagać najciężej chorym – zapewnił Mariusz Błaszczak, szef MON, podczas otwarcia placówki medycznej.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1364127557646442496

Pomysł budowy szpitala modułowego powstał po misjach we Włoszech i USA, gdzie Polscy lekarze pomagali swoim kolegom w leczeniu chorych na COVID-19.

W szpitalu znajduje się 5 oddziałów, na których jest 66 stanowisk intensywnej terapii wyposażonych m.in. w respiratory.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1364127834931945473

– To jest szpital przygotowany, żeby pomagać najciężej chorym, którzy zostali dotknięci przez COVID-19. To są: opieka medyczna zapewniona przez doświadczoną kadrę Wojskowego Instytutu Medycznego, samorozwiązanie techniczne wynikające z doświadczeń pracowników WIM-u nabytych w Lombardii, zapewnienie bezpieczeństwa najciężej chorym. Dlaczego w ten sposób? Chodzi o to, aby uwolnić łóżka dla pacjentów niecovidowych – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szpital modułowy będzie wykorzystywany po pandemii COVID-19. Jak powiedział szef MON-u, będzie służył jako ośrodek szkoleniowy dla wojskowej służby zdrowia.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1364148720770707463

Szpital może być przenoszony w inne miejsce. Można go przystosować do przyjęcia 124 pacjentów.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl