fot. PAP/Mateusz Marek

Trwa konferencja Cancer Prevention 2020

W Warszawie trwa konferencja Cancer Prevention 2020. Podczas wydarzenia omawiane są strategie walki z rakiem w Polsce i na świecie.

W konferencji uczestniczą eksperci z kraju i z zagranicy. Rozmawiają oni między innymi o kierunku rozwoju polskiego sytemu ochrony zdrowia w obszarze onkologii. Dyskusja dotyczy też nowoczesnych technologii w diagnostyce i leczeniu nowotworów oraz profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób.

W trakcie konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski zwrócił uwagę na rolę profilaktyki w codziennym życiu.

– Wiemy, że profilaktyka pierwotna i wtórna mają większy wpływ na długość życia niż medycyna naprawcza. Profilaktyka pierwotna, zmiana stylu życia, zmiana czynników prowadzących do zachorowalności na choroby nowotworowe jest podstawowym wyzwaniem całego świata. Coraz więcej wiemy, coraz więcej o tym mówimy, że otyłość nie jest czynnikiem tylko chorób sercowo-naczyniowych, ale również chorób nowotworowych. Produkty, które spożywamy, alkohol, który pijemy, tytoń, który palimy, w prosty sposób prowadzą do zachorowalności – mówił.

Inicjatorem konferencji jest Agencja Badań Medycznych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

 

RIRM

drukuj