fot. PAP/Marcin Obara

NSZZ „Solidarność”: 9 czerwca demonstracja w Warszawie m.in. związkowców z Turowa

9 czerwca w Warszawie odbędzie się demonstracja z udziałem m.in. związkowców z Turowa – zapowiedział szef Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „S” Jarosław Grzesik. Ma być ona zorganizowana „wobec wizji utraty bezpieczeństwa energetycznego Polski” – dodał.

„Wobec wizji utraty bezpieczeństwa energetycznego i suwerenności energetycznej, wczoraj sztab protestacyjno-strajkowy Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki podjął decyzję o czynnej akcji protestacyjnej” – poinformował we wtorek na konferencji prasowej szef Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Jarosław Grzesik.

Związkowiec przekazał, że manifestacja miałaby się odbyć 9 czerwca w Warszawie o godz. 12.00. Dodał, że Solidarność chce pikietować przed przedstawicielstwem KE w Warszawie, a także przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz ministerstwami – rozwoju, pracy i technologii, a także aktywów państwowych.

Zdaniem Grzesika, szef MRPiT Jarosław Gowin odpowiada m.in. za brak dialogu ze stroną społeczną. Z kolei w przypadku MAP Solidarność podkreśliła, że to ministerstwo odpowiada za obecny bałagan, jaki jest w energetyce.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl