fot. flickr.com

Dewianci – pod honorowym patronatem prezydenta miasta – przejdą ulicami Płocka

Dziś w Płocku pod honorowym patronatem prezydenta tego miasta ma odbyć się marsz środowisk homoseksualnych. Manifestacja wywołuje sprzeciw mieszkańców miasta, którzy organizują kontrmanifestację.

Temat marszu lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów, który ma przejść ulicami Płocka wywołuje ogromny niepokój wśród mieszkańców.

– Nie zgadzamy się jako chrześcijanie, aby kolejne marsze, kolejne demonstracje zła skierowane były w nasze rodziny – mówi prezes Fundacji „Tak dla Rodziny” Artur Wiśniewski.

To pierwsza tego typu inicjatywa środowisk homoseksualnych organizowana w tym mieście. Pomimo sprzeciwu wielu mieszkańców, honorowym patronatem objął ją prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Płocczanie obawiają się, że podczas marszu może dojść do kolejnych profanacji, z jakimi mieliśmy już do czynienia podczas podobnych wydarzeń w innych miastach naszego kraju. Przygotowują kontrmanifestację, bo – jak podkreślają – nie wyrażają zgody na propagandę środowisk LGBT, która uderza w ich fundamentalne wartości, takie jak wiara czy rodzina.

Do niebezpiecznych działań środowisk homoseksualnych, jakie dzieją się aktualnie w naszej ojczyźnie – w tym do licznych profanacji – odniósł się w trakcie homilii biskup pomocniczy diecezji płockiej ks. bp Mirosław Milewski.

„(…) Ze smutkiem i bólem patrzymy na to, co ludzie bezbożni robią z tym świętym Wizerunkiem: malują wokół Jej głowy tęczę, znak ruchów gejowskich, a potem naklejają go na koszach na śmieci i toaletach, publikują w sieci filmiki z „tęczową” Maryją, na swoich niemoralnych marszach, ubrani w „tęczowe” ornaty, parodiują Eucharystię. (…) Maryjo – Ocalenie Ludu – ocal nas od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków, zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii LGBT, która uderza w tradycyjną rodzinę. (…)” – wskazał ks. bp Mirosław Milewski.

Za te słowa – podobnie jak na ks. abp. Marka Jędraszewskiego – spadła na niego fal krytyki ze strony środowisk liberalno-lewicowych i sprzyjających im mediów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj