W KRRiT 54 tys. skarg w związku z emisją spotu „Najbliżsi obcy”

54 tys. skarg przeciwko emisji w TVP spotu promującego związki homoseksualne trafiło na skrzynkę mailową Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – informuje w jednej ze stacji radiowych rzeczniczka Krajowej Rady.

Medialna kampania „Najbliżsi obcy”, która sugeruje zrównanie związków homoseksualnych z tradycyjnymi małżeństwami, za którą stoi organizacja zrzeszając tzw. środowiska LGBT (kampania przeciw homofobii), spotkała się ze sprzeciwem wielu środowisk. Ilość przesłanych skarg w związku z darmową emisja homospotu na antenie Telewizji Publicznej budzi wśród społeczeństwa ogromne kontrowersje.

KRRiT zwróciła się o udostępnienie nagrania przez TVP, ma je teraz przeanalizować – mówiła Katarzyna Twardowska. Analiza spotu nastąpi jednak dopiero po jego emisji.

Poseł Marzena Wróbel podkreśla, że działanie Krajowej Rady jest spóźnione.

Ci państwo poprzez niepodejmowanie decyzji wpisują się w określoną formułę walki. My walczymy o to, żeby związki partnerskie nie zostały zalegalizowane, w tym sensie, żeby nie zostały zrównane z małżeństwami. Natomiast KRRiT poprzez swoją bezczynność staje w pewnym sensie po drugiej stronie barykady. To jest nie do zaakceptowania. My bronimy wartości rodziny. KRRiT zgodnie z zapisami Konstytucji RP powinna robić to samo –zwraca uwagę poseł Marzena Wróbel.

Protest w sprawie emisji spotów do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka wystosował także ks. abp Wacław Depo. Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Masowego Przekazu podkreśla, że takie działanie osłabia pozycję małżeństwa i rodziny, których ochronę gwarantuje Konstytucja.

Ksiądz Arcybiskup zaznacza, że treści zawarte w spocie naruszają ustawę o radiofonii i telewizji, która jasno wskazuje, że audycje i przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości związany z małżeństwem i rodziną.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl