UE chce narzucić homoseksualizm wszystkim krajom członkowskim

UE może wkrótce nakazać krajom członkowskim przyjęcie rozwiązań dopuszczających zawieranie przez homoseksualistów związków na prawach małżeństwa.

O takim rozwiązaniu pozytywnie wypowiedział się Frans Timmermans, wiceprzewodniczący KE na spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek.

Według niego KE powinna podjąć działania, aby wszystkie kraje przyznały dewiantom seksualnym prawa małżeństw. Co więcej, proponuje wprowadzenie takiego prawa.

Dr Błażej Kmieciak, bioetyk, mówi, że UE nie ma prawa ingerować w tak kluczowe sprawy. Podkreśla, że władze niektórych państw sprzyjają homoseksualistom, nadając im prawa zarezerwowane wyłącznie rodzinom.

– To, co zdarzyło się w Stanach Zjednoczonych, to, co wcześniej zdarzyło się w Irlandii, a więc referendum, ale także decyzje sądu meksykańskiego dotyczące par jednopłciowych powoduje, że ta mała grupa „nabiera wiatru w żagle”. Pamiętajmy, że to są tzw. małżeństwa. To nie jest forma dyskryminacji. W małżeństwie każda ze stron podejmuje role, które są szczególnie istotne w tym momencie. W tego typu relacji, o której mówimy nie ma możliwości wymiany tych ról, nie ma możliwości dalszego tworzenia rodziny – zaznaczył bioetyk dr Błażej Kmieciak.

W ostatnim czasie USA zalegalizowały tzw. homomałżeństwa. Prawo te narzucono we wszystkich pięćdziesięciu stanach. To pokłosie wyroku Sądu Najwyższego USA.

RIRM

drukuj