Przedłużono śledztwo ws. Krzysztofa Olewnika

Do końca roku gdańska prokuratura przedłużyła śledztwo, ws. porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Prokuratorzy nadal przyjmują „za wysoce prawdopodobne”, że przebieg zdarzeń związany z uprowadzeniem był inny, niż dotychczas przyjmowano.

Mec. Bogdan Borkowski, pełnomocnik rodziny Olewników zwraca uwagę, że śledztwo w tej sprawie trwa już 14 lat. W ostatnim czasie adwokat zauważył, że jego klienci nie są informowani o przebiegu śledztwa.

Rodzina państwa Olewników obawia się o przebieg tego śledztwa, ponieważ w ostatnim czasie, tak naprawdę od wielu, wielu miesięcy nie jest informowana szczegółowo o wszystkich czynnościach procesowych podejmowanych przez Prokuraturę Apelacyjną. Występuje przewlekłość tego postępowania. Brak jest konkretnych ustaleń w prawie i brak wizji na zakończenie tego postępowania zgodnie z oczekiwaniami rodziny, czyli ustaleniem ewentualnych mocodawców lub innych sprawców uprowadzenia Krzysztofa Olewnika – powiedział mec. Bogdan Borkowski, Pełnomocnik rodziny Olewników.

Po porwaniu Krzysztofa Olewnika w październiku 2001 r. sprawcy kilkadziesiąt razy kontaktowali się z jego rodziną, żądając okupu. W lipcu 2003 roku porywaczom przekazano 300 tys. euro, jednak Olewnik nie został uwolniony. Miesiąc po odebraniu przez przestępców pieniędzy, został zamordowany.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl