Eksperymenty w domu Olewnika

W domu Krzysztofa Olewnika przeprowadzono z piątku na sobotę osiem eksperymentów – przekazała Gdańska Prokuratura Apelacyjna. Rodzina Oliwników liczy na kolejne.

Jak wyjaśniła rzecznik prokuratury Barbara Sworobowicz, eksperymenty miały na celu weryfikację ustaleń  Sądu Okręgowy w Płocku, który prowadzi  proces dotyczący uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

–  Eksperymenty miały m.in. na celu ustalenie czy możliwe jest, aby sprawcy porwania ukrywający się w polu kukurydzy i obserwujący dom mogli do niego wejść nie pozostawiając żadnych śladów, zabrudzeń typu piasek, błoto. Ponadto sprawdzano również wersję podaną przez Wojciecha Franiewskiego, czy możliwym było wejście przez balkon do wnętrza domu przez niego osobiście, czy też było to również możliwe przy pomocy osób trzecich. Poza tym sprawdzano jeszcze, czy możliwym jest żeby świadek kierując samochodem mogła rozpoznać osoby siedzące w samochodzie nadjeżdżającym z nad przeciwka – powiedziała Barbara Sworobowicz.

Śledczy nie chcą mówić o efektach eksperymentów.

Danuta Olewnik-Cieplińska, siostra Krzysztofa – mówi, że część z nich potwierdziła wątpliwości rodziny w całej sprawie. Dodała, że bliscy Krzysztofa Olewnika liczą na kolejne eksperymenty, które mogły by rozwiać inne niejasności.

Jestem przekonana, że prokuratura dalej pociągnie ten temat i będą kolejne eksperymenty. Na to absolutnie liczymy. Chcielibyśmy, żeby kolejne eksperymenty pokazały co się wydarzyło. Na pewno dwie, czy trzy rzeczy, które były pokazywane w tych eksperymentach udało nam się  potwierdzić, że nasza wersja miała rację bytu i była prawdziwa – zaznaczyła Danuta Olewnik-Cieplińska.

Do porwania Krzysztofa Olewnika doszło w  2001 r. Sprawcy kilkadziesiąt razy kontaktowali się z jego rodziną, żądając okupu.

W lipcu 2003 r. porywaczom przekazano 300 tys. euro, jednak uprowadzony nie został uwolniony.

Jak się później okazało, miesiąc po odebraniu przez przestępców pieniędzy został zamordowany.

 

Wypowiedź Barbary Sworobowicz


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź Danuty Olewnik-Cieplińskiej


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl