Mazowieckie: 21 odbiorców nadal bez prądu

Warszawa. Pozbawionych energii elektrycznej jest jeszcze 21 odbiorców, głównie z okolic Pruszkowa – podała rzeczniczka spółki PGE Dystrybucja Dorota Gajewska.

Jak podkreśliła rzeczniczka energetycy wciąż intensywnie i non stop pracują nad przywróceniem zasilania dla 21 odbiorców. „Prace będą prowadzone także w nocy, ale trudno w tej chwili powiedzieć, kiedy awaria zostanie usunięta, gdyż zniszczenia w okolicach Pruszkowa są poważne” – powiedziała Gajewska.

W związku z obfitymi opadami śniegu w woj. mazowieckim w poniedziałek po południu bez prądu było ok. 950 odbiorców m.in. z Wołomina, Konstancina Jeziorny, Legionowa i Pruszkowa. Naprawiane były trzy linii średniego napięcia.

W niedzielę rano prądu nie miało prawie 70 tys. odbiorców; po południu, po usunięciu części awarii, liczba ta spadała do 33 tys., a wieczorem do ponad 10 tys. Do południa w poniedziałek usunięto ponad 95 proc. awarii.

Pierwsze nieplanowane wyłączenia i awarie odnotowano w sobotę po południu. Ich przyczyną były złe warunki atmosferyczne: śnieg, deszcz, porywisty wiatr. Połamane pod naporem śniegu drzewa i gałęzie uszkodziły wiele linii energetycznych oraz słupów. Do usuwania licznych awarii zaangażowane zostały wszystkie ekipy pogotowia energetycznego.

W pozostałych Oddziałach PGE Dystrybucja: Białystok, Lublin, Rzeszów, Zamość, Łódź Miasto, Łódź Teren, Skarżysko sytuacja jest stabilna. Wszyscy odbiorcy mają zasilanie.

PAP

drukuj