Wraca sprawa dot. odszkodowania od policji dla W. Olewnika

Przed radomski sąd wraca sprawa odszkodowania, jakiego Włodzimierz Olewnik domaga się od mazowieckiej policji. O sprawie informuje „Nasz Dziennik”.

Chodzi o sumę 1,3 mln zł, wyliczonej z kwoty okupu, jaki w 2003 r. przekazano porywaczom Krzysztofa Olewnika.

– Ja walczę o zadośćuczynienie, o zwrot tego okupu, który zwróciłem, a który nie był dostatecznie zabezpieczony lub być może nie był zabezpieczony w ogóle. Tu wszystko może się zdarzyć. Kiedyś ta sprawa musi się wyjaśnić. Chcę by została naprawdę wyjaśniona – powiedział Włodzimierz Olewnik, ojciec zamordowanego Krzysztofa.

W 2013 r. pozew w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Radomiu. Proces zawieszono jednak, ponieważ przed innym sądem dwóch policjantów odpowiadało za niedopełnienie swoich obowiązków podczas badań porwania Krzysztofa Olewnika. Rok później funkcjonariusze zostali uniewinnieni.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl