Pracownicy łańcuckiego Polmosu będą pikietować w obronie pracy

Pracownicy Fabryki Wódek Polmos w Łańcucie będą dziś protestować przed Ambasadą Francji w Warszawie, w obronie miejsc pracy. Francuski właściciel zakładu chce przenieść 80 proc. produkcji wódek z Łańcuta do Starogardu Gdańskiego. Związane jest to z szukaniem oszczędności.

Pracę ma stracić 130 ze 159 pracowników. Według związkowców jest to jednoznaczne z likwidacją Polmosu.

W zakładzie trwają trudne negocjacje dotyczące zwolnień grupowych z francuskim właścicielem spółki. Dotychczas nie przyniosły one rezultatów.

Przewodnicząca Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Polmosie, Marzena Fajger, podkreśla, że podczas dzisiejszego protestu na ręce ambasadora zostanie złożona petycja.

– Będziemy prosić ambasadora Francji o interwencję w naszej sprawie. Jest to dla nas wszystkich – nie tylko ludzi pracujących w fabryce wódek, ale dla miasta – duża strata. To fabryka z 250-letnią tradycją – podkreśla Marzena Fajger.

Pracownicy założyli spółkę pracowniczą w celu odkupienia Polmosu. Właściciel zakładu odrzucił propozycję w obawie przed konkurencją.

7 czerwca dojdzie do spotkania władz Polmosu z francusko-polską grupą parlamentarną. Organizatorem spotkania jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Gołojuch.

Dzisiejsza pikieta przed Ambasadą Francji w Warszawie rozpocznie się o godz. 10.00 i zakończy się o 13.00. Będzie to już druga taka manifestacja. Pracownicy nie wykluczają zaostrzenia formy protestu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl