Figura Chrystusa w Poznaniu

W poniedziałek wieczorem do Poznania przyjechała statua Chrystusa. Ma ona stanowić główną część odtwarzanego Pomnika Wdzięczności. Figurę powitało około stu poznaniaków. Oficjalne uroczystości związane z poświęceniem figury odbędą się w najbliższy piątek, 3 czerwca.

Statuę przywieziono wojskową ciężarówką spod Krakowa, gdzie od roku stała na posesji rzeźbiarza. Jak podkreśla prof. Stanisław Mikołajczak, przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności, poznaniacy witali, ze śpiewem na ustach, długo wyczekiwaną figurę Chrystusa .

– To olbrzymia radość, bo czekaliśmy na to wydarzenie ponad rok, żeby wreszcie figurę Chrystusa sprowadzić do Poznania, aby poznaniacy w końcu ją zobaczyli. Ostatni raz widzieli ją przecież w takim wymiarze prawie 80 lat temu – zaznacza prof. Stanisław Mikołajczak.

Figura Chrystusa miała przyjechać do Poznania  już rok temu. Jednak w ostatniej chwili władze miasta nie zgodziły się na jej ponowne postawienie. Poznaniacy nie poddawali się i organizowali protesty.

Swój sprzeciw wobec decyzji prezydenta Poznania wyrażali między innymi przedstawiciele Poznańskiego Związku Patriotycznego „Wierni Polsce”

– Walczyliśmy o to przez kilka lat żeby ten pomnik w ogóle zaistniał w świadomości publicznej w Poznaniu. W zeszłym roku figura była gotowa i nie pozwolono jej przywieźć do Poznania. W tym roku zadecydowaliśmy, że  ją przywozimy.  No i udało się – relacjonuje Bogdan Freytag z poznańskiego związku patriotycznego „Wierni Polsce”.

Figurę nieoficjalnie powitano wczoraj. Jej oficjalnie poświęcenie nastąpi jednak w piątek, 3 czerwca. Uroczystości odbędą się o godzinie 17:30 na terenie parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pomnik Wdzięczności z figurą Chrystusa docelowo ma stanąć nad poznańskim jeziorem Malta.

 

TV Trwam News/RIRM


Ponad pięciometrowa figura Jezusa Chrystusa, będąca repliką elementu przedwojennego Pomnika Wdzięczności, przejechała na poznańskie Jeżyce, gdzie ma stanąć na stałe przy kościele pw. św. Floriana przy ul. Kościelnej.

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl