Zbrodnicze praktyki przemysłu aborcyjnego

Komisja śledcza amerykańskiego Kongresu złożyła piętnaście zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa ws. nadużyć przemysłu aborcyjnego.

Jak informuje „Nasz Dziennik”, w liczącym blisko 500 stron raporcie opisane są zbrodnicze praktyki ośrodków zabijających dzieci należących do organizacji Planned Parenthood.

Chodzi m.in. o przekazywanie tkanek zabitych dzieci ośrodkom badawczym, firmom biotechnologicznym i uniwersytetom, które płacą za odpowiednie przeprowadzenie aborcji.

Poza tym odnotowano przypadki tzw. późnej aborcji, czyli morderstw dzieci już urodzonych, które ocalały z tzw. aborcji.

Bioetyk, ks. prof. Paweł Bortkiewicz podkreśla, że mamy do czynienia z moralną degradacją społeczeństwa na olbrzymią skalę.

– To jest zjawisko, które musi budzić niepokój, bo mamy tutaj do czynienia ze swoistym sprzężeniem – z jednej strony zabijania ludzkiego życia, a z drugiej komercjalizacji tego zabijania i utylizacji efektów. To jest sprzężenie bardzo niebezpieczne, które potwierdza to, o czym wielokrotnie mówił Jan Paweł II, a mianowicie, że mamy do czynienia nie tylko z kulturą śmierci, ale z totalnym spiskiem przeciw życiu. Faktycznie mamy dziś do czynienia ze zjawiskiem, które jest szczególnie niebezpieczne, dlatego że ono osiąga skalę bezprzykładnej perwersji. To jest kwestia przednięcia zabijania człowieka w sferę przemysłu i biznesu – wskazuje ks. Paweł Bortkiewicz.

W USA tzw. aborcja jest legalna bez ograniczeń od lat 70., ale obowiązuje zakaz handlu ludzkimi tkankami, także pochodzącymi z tzw. aborcji. Za jego złamanie grozi kara 10 lat więzienia lub wysokie kary finansowe.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl