fot. PAP

Zażalenie ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka odrzucone

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli odrzucił zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa – Śródmieście ws. odmowy wszczęcia śledztwa dot. publicznego znieważenia o. Tadeusza Rydzyka przez portal internetowy „Dziennik.pl”.

Zawiadomienie do prokuratury złożył Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Od dzisiejszej decyzji nie przysługuje już odwołanie. Po rozprawie zapowiedział złożenie skargi na sędzię, do Prezes Sądu Najwyższego.

– To co powiedziała sędzia jest niedopuszczalne. Poprosimy sąd – a mamy na to tydzień czasu – o uzasadnienie wyroku i wtedy napiszemy skargę na sędzię do Prezesa Sądu Najwyższego. Nie może być tak, że ktoś mówi, że ojciec to: „mafiozo”, „bękart” i „złodziej”. Według sądu są to dopuszczalne fajne słowa. Według sądu to jest tylko krytyka. Według  nas to jest degradacja drugiego człowieka i próba zniszczenia. Widocznie ta sędzia nie zna języka polskiego i znaczenia tych słów – powiedział Ryszard Nowak.

Przypomnijmy na stornie internetowej dziennik.pl ukazał się artykuł zatytułowany: „Rydzyk chowa Maybacha, Tusk prosi o córkę „rogal baby”. Artykuł pokazuje karykaturalne zdjęcie Dyrektora Radia Maryja, publikuje też wulgarne słowa,   wypowiadane jakoby przez niego samego. Pod artykułem opublikowano obraźliwe komentarze.

 RIRM

drukuj