PAP/Roman Zawistowski

Zakończył się rok szkolny 2020/2021

Dziś zakończenie roku szkolnego. Minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za ogrom ich pracy, zwłaszcza w tak trudnym czasie naznaczonym pandemią.

Zakończenie roku szkolnego to wydarzenie, na które czekają wszyscy uczniowie. Za dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami trudny rok. Przez prawie 7 miesięcy uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczyli się zdalnie. Dopiero niedawno znów pojawili się w szkołach.

– To, co było najtrudniejsze to to, że z punktu widzenia nauczycieli musieliśmy się dostosowywać do tych zmian. Zmieniać narzędzia, zmieniać sposób pracy, sposób oceniania. Kontakt pośredni jest dużo trudniejszy i mimo że wielu nauczycieli starało się utrzymać bezpośredni kontakt ze swoimi uczniami – nie było to łatwe – powiedział Andrzej Dunajski, dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno–Przedszkolnego we  Wrocławiu.

Dziś podczas ogólnopolskich uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, złożył podziękowania wszystkim uczniom, kadrze pedagogicznej i rodzicom.

– Przez wielką pracę, wielką pracę i wielki wysiłek uczniów, ich rodziców, dyrektorów, nauczycieli, dyrektorów szkół – można było przekazać wiedzę uczniom w tych bardzo trudnych warunkach – akcentował szef resortu edukacji.

Przed uczniami teraz czas wakacji. Czas, aby odpocząć i nabrać sił na nowy rok szkolny. Miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się on 1 września.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl