XVII Spotkanie Młodych w Lednicy

Na Polach lednickich zakończyło się 17 spotkanie młodych. W tym roku przebiegało pod hasłem „W imię Ojca”. Od godz. 21:40 spotkanie transmitowała TV Trwam.

Spotkanie rozpoczęło się po południu w sobotę. W uroczystej procesji  wniesiono relikwie: błogosławionego Jana Pawła II, św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników. Każdy z uczestników potkania otrzymał pamiątkową łyżeczkę z napisem „Ty karmisz nas do syta”. Symbolizuje ona „troskę i opiekę, jaką obdarza nas Ojciec – karmiciel rodziny”.

Głównym punktem spotkania młodych była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego. Homilię wygłosił ks. bp Grzegorz Ryś.

Specjalne słowo do zebranych wystosował Ojciec św. Franciszek.

Adoracji Najświętszego Sakramentu, przewodniczył ks. bp Wojciech Polak z Gniezna. Następnie młodzi dokonali aktu wyboru Chrystusa na swojego Pana, po czym przeszli przez Bramę III Tysiąclecia. Na spotkanie młodych przybył Prezydent Bronisław Komorowski.

Organizator Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży na Polach Lednickich, o. Jan Góra mówi, że tegoroczne hasło spotkania będzie miało swoją kontynuację w przyszłych latach.

– Tego roku spotkanie przebiega pod hasłem „W imię Ojca”, dlatego że za trzy lata w 2016 będziemy obchodzić 1050 rocznicę chrztu Polski. Jest to po prostu linia rozwoju. Mówimy w tym roku w imię Ojca, w drugim w imię Syna, w trzecim Ducha Świętego, po to by w 2016 roku wykrzyczeć Amen – mówił ojciec Jan Góra.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 roku.

RIRM 

drukuj