Ogólnoświatowa Adoracja Eucharystyczna

„Jeden Pan, Jedna wiara” – pod takim hasłem odbędzie się dziś o godz. 17.00 Ogólnoświatowa Adoracja Eucharystyczna w łączności z Ojcem św. Franciszkiem. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

Jest to inicjatywa podjęta w ramach obchodzonego Roku Wiary. Wierni, księża biskupi zgromadzeni w katedrach i kościołach na całym świecie połączą się z Watykanem i Papieżem Franciszkiem, który będzie przewodniczył Adoracji Eucharystycznej w bazylice Św. Piotra.

Wierni w sposób szczególny – zgodnie z apelem Ojca św. – będą modlić się w intencji tych, którzy są na marginesie społecznym, najbardziej opuszczeni i prześladowani.

– Od wieków adoracja towarzyszy nam ludziom, jako ten moment, ten punkt, w którym człowiek może spotkać się z Bogiem. Może stanąć przy nim, może wyciszyć swoje myśli i ofiarować intencje, swój czas, prośby, dziękczynienia. Ta chwila, o którą prosi nas Ojciec św. w niedzielę o godz. 17.00 to tylko godzina czasu, którą spędzimy przed Bogiem. Będziemy się modlić  w intencjach, o które poprosił nas Papież, czyli za tych, którzy są na marginesie życia, czy są opuszczeni. Widzimy nacisk na modlitwę za chrześcijan, którzy są prześladowani. Jest to wezwanie do nas abyśmy przed Bogiem nie zapominali o tych, którzy naprawdę nie mają nic, których Ewangelia nazywa maluczkimi – powiedział ks. Krzysztof Marcjanowicz, pracownik Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

W Adoracji Eucharystycznej pod przewodnictwem Ojca Św. Franciszka będzie czas zarówno na modlitwę indywidualną jak i wspólną podczas rozważanych czytań.

Adoracja będzie przebiegać w kilku punktach, jeśli chodzi o czas i godzinę. W adoracji przygotowanej  przez urząd liturgiczny na Watykanie dość sporo miejsca jest poświęcone na milczenie i na modlitwę indywidualną. Ale też patrząc szczegółowo są to czytania z Pisma Świętego, modlitwy, prośby i wyzwania, które zostały tam skierowane. Mogę powiedzieć, że Ojciec św. widział wcześniej i zaaprobował ten schemat adoracji prosząc, aby modlitwa była jak najbardziej rozpowszechniona nie tylko na Watykanie, ale żeby również tym schematem modlono się przed Najświętszym Sakramentem we wszystkich katedrach i kościołach, gdzie tylko ludzie będą się w tym czasie gromadzić dodał ks. Krzysztof Marcjanowicz.

We wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem uczestniczyć będą chrześcijanie na całym świecie. Taka adoracja odbędzie się po raz pierwszy w dziejach Kościoła. To odpowiedź na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka,  by w niedzielę, po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej we wszystkich katedrach świata rozpoczęły się Adoracje Eucharystyczne.

„Adoracja powinna być tak zorganizowana, aby na całym świecie, w tej samej godzinie, chrześcijanie połączyli się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem” – czytamy w zaproszeniu przekazanym przez ks. abp. Rino Fisichella, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Promocji Nowej Ewangelizacji.

Zobacz schemat na  adorację z Ojcem św. 

RIRM

 

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl