fot. NINIWA Team

Rowerami na Lednicę

W Boże Ciało z czterech stron Polski – Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Kokotka na Śląsku – wyruszy rajd rowerowy, by 1 czerwca dotrzeć na Pola Lednickie i wspólnie przejechać przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia. Do udziału w nowej akcji zaprasza NINIWA Team.

30 maja – w Boże Ciało – Z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Kokotka na Śląsku wyruszą ekipy rowerowe, by kolejnego dnia wieczorem dotrzeć do Gniezna, a 1 czerwca wziąć udział w XXVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. NINIWA Team ma na swoim koncie 17 wymagających wypraw, uczestnicy rajdów rowerowych dojechali m.in. do Jerozolimy, na Syberię czy do Afryki.

– „Rowerami na Lednicę” nie jest wyprawą na miarę dojechania na rowerze na inny kontynent, ale nie chodzi nam o spektakularne statystyki, a o skrzyknięcie młodych ludzi, którzy kochają Boga i lubią rower – a takich jest niemało – i zaproponowanie im jednocześnie czegoś więcej niż tylko rajd rowerowy, i czegoś więcej niż sam wyjazd na Lednicę. Wiem, że środowiska rowerowe nie mogą się już doczekać, żeby zrobić duży raban i na Polach Lednickich, i po drodze, w całej Polsce! – podkreślił o. Tomasz Maniura, oblat i lider wypraw NINIWA Team.

Do przejechania trasy niezbędne będą: rower, kask, kamizelka odblaskowa, namiot, śpiwór i dobra forma, ponieważ minimalny dzienny dystans wyniesie około 100 kilometrów.

Akcja „Rowerami na Lednicę” jest efektem współpracy pomiędzy organizatorami spotkania LEDNICA 2000 a Oblackim Duszpasterstwem Młodzieży NINIWA, którego główną inicjatywą – obok wypraw NINIWA Team – jest Festiwal Życia w Kokotku.

 
Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie www.roweraminalednice.niniwa.pl.

radiomaryja.pl/NINIWA Team

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl