XIII Dzień Papieski „Jan Paweł II – Papież Dialogu”

W tym roku 13 października w niedzielę obchodzimy XIII Dzień Papieski. Przebiegać on będzie pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Obchody Dnia Papieskiego przygotowywano w wielu miastach kraju. Dziś uroczystości rozpoczynają się w Toruniu.

Dziś o godz. 13.00 pod pomnikiem Kopernika na Rynku Staromiejskim uczniowie Gimnazjum nr 3 przedstawią, jak co roku, happening tematyczny. Tam też będzie możliwość porozmawiania ze stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Natomiast główne obchody odbędą się w najbliższą niedzielę. Na godzinę 16.30 zaplanowany jest występ zespołu muzycznego Stowarzyszenia PRO-MISJA w kościele św. Ducha a tuż po, o godz. 17.00 Msza św. w kościele św. Ducha. Następnie odbędzie się przemarsz z kościoła św. Ducha do pomnika bł. Jana Pawła II gdzie zostaną złożone kwiaty oraz program słowno-muzyczny w wykonaniu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Główne obchody odbędą się w niedzielę w Warszawie. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w bazylice Św. Krzyża w Warszawie, celebrowaną przez sekretarza generalnego Episkopatu Polski ks. bp. Wojciecha Polaka, który też wygłosi homilię. Po Mszy św. o godz. 11 na Krakowskim Przedmieściu, obok kościoła św. Anny ustawiony zostanie namiot informacyjny oraz „wioska afrykańska” z licznymi atrakcjami dla dzieci i młodzieży.

Na placu Zamkowym o godz. 15 rozpocznie się koncert, a o godz. 16 apel modlitewny miasta Warszawy z papieżem Franciszkiem, przygotowany przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 19 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II, z prośbą o pokój na świecie.

Fundacja od 13 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Obecnie objętych pomocą jest już 2500 osób z całego kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl