fot. PAP/EPA

Oświadczenie Laboratorium Jana Pawła II oraz Centrum  Badania Historii „Solidarności” i Oporu Społecznego w PRL na UMK w  Toruniu

Laboratorium św. Jana Pawła II na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu oraz Centrum Badania „Solidarności” i Oporu Społecznego w PRL na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu wyrażają swój sprzeciw wobec szargania dobrego imienia św. Jana Pawła II – ważnej postaci dla współczesnej historii Polski i świata, doktora honoris causa naszego Uniwersytetu – czytamy w przesłanym redakcji oświadczeniu.

„Pragniemy oświadczyć, że wszelkie dociekania dotyczące czasów PRL powinny być prowadzone przez ludzi odpowiednio przygotowanych, przy wykorzystaniu wiedzy na temat wyrafinowanych i brutalnych metod stosowanych przez komunistyczną władzę i służby specjalne. Bez wykorzystania obfitej wiedzy pozaźródłowej i fachowej interpretacji akt, łatwo jest niestety o niesłuszne oskarżenia i pochopne wnioski. Publikowanie owych oskarżeń i wniosków, w atmosferze sensacji służy niszczeniu wielkich autorytetów naszego narodu i mnoży dramatyczne podziały społeczne” – dodano w komunikacie.

 

 

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl