Wykorzystywanie krzywdy uchodźców przez pseudo taksówkarzy

Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, interweniuje w kwestii naciągania uchodźców przez pseudo taksówkarzy z Warszawy. Sprawą horrendalnych cen za krótkie trasy zajmie się prokuratura.

W Polsce przebywa już ponad milion uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli przed dramatem wojny. Głównie to kobiety i dzieci.  Choć w Polsce wiele ludzi otworzyło dla nich swoje serca i domy, pojawiają się doniesienia, że nie brakuje  tych, którzy próbują wykorzystać sytuację i zarobić na ludzkiej krzywdzie. Robią to np. osoby, które podają się za taksówkarzy. Do tej sytuacji odniósł się minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.

„Kilkaset złotych za przejechanie kilku kilometrów! Nie może być zgody państwa na takie żerowanie na ludzkiej krzywdzie. Dlatego na moje polecenie prokuratura zajmie się bulwersującymi przypadkami naciągania uchodźców. Winni nie mogą pozostać bezkarni” – napisał minister sprawiedliwości.

Warto wiedzieć, że taksówka musi spełniać wymagania techniczne, które zawarte są w kodeksie drogowym oraz w prawie przewozowym. To m.in. obowiązek posiadania taksometru, który połączony jest z kasą fiskalną.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl